Go to Top

ICE-1000 Akıllı Tam Otomatik Optik Merkezleme Sistemi

  • merkezlemeler-optolazer

ICE-1000

Ice 1000 Akıllı Merkezleme Ünitesi

Ice 1000 bugüne kadar geliştirilmiş en üst sınıf otomatik merkezleme cihazıdır. Merkezleme fonksiyonlarına ek olarak, faset gözlükler için demo şablondan,kenarlarını boyamadan direkt okuma, delik pozisyonlarını ayarlama, modelde değişiklik yapma ve veri yönetimi özellikleriyle öne çıkar. Ice 1000, bir camı bloklama öncesinde yapılması gerekli hey şeyi yapabilecek özelliklere sahiptir. Lex 1000, ME-1000 ve ME-1000 DESIGN+ ve bütün eski Nidek cam kesme kesici modelleriyle birlikte kusursuz olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Üst Sınıf Doğruluk ve Hassasiyet

Ice 1000’in ölçümün doğruluğu son teknoloji ile tasarlanan yeni optik sistemi ile en yüksek seviyededir. Düşük numaralı camlar en doğru şekilde ölçülebilir ve progresif camlar otomatik olarak tanınır. Cihaz, prizmatik etkiden kaynaklanan görüntü hatalarından yoksundur.

Cam Kavrama Mekanizması

Ice 1000 sahip olduğu benzersiz cam kavrama mekanizması sayesinde camı otomatik olarak emniyete alır. Bilhassa, süper-hidrofobik camlarda aks kayması riski ortadan kalkmış olur.

Entegre Şekil Görüntüleyicisi

Ice 1000 bir demo şablonun şeklini son derece hassas ve otomatik olarak okur. Delik pozisyonları ekrandaki demo şablon görüntüsüne göre dokunmatik ekran üzerinde 3 boyutlu olarak doğru ayarlanır. Ekrandaki görüntü büyütülebildiği için bu işlemi yapmak oldukça kolaydır.

Yüksek Performans Model Değiştirme

Ice 1000, ME-1000 DESIGN PLUS ın yapmış olduğu Faset delik çeşitleri, Gelişmiş Model Değiştirme, Desen, Kısmi Nilör kanalı ve Kısmi Bizote yapma gibi bir dizi pekçok gelişmiş uygulamayı destekleyen alt yapıdadır. ME-1000 DESIGN+ ile yapılacak işlemler için düzenlenmiş bilgileri yönetmek için son derece uygundur. Menüsünde gösterilen küçük boy resimler sayesinde kayıp bilgilerin bulunmasını kolaylaştırır.

Bilgi Çubuğu

Bilgi çubuğu sayesinde ilk kez kullanan biri bile merkezleme işleminin her aşamasında neler yapacağını görerek kolayca işlem yapabilir ve bir sonraki aşamayı görebilir.

Renk Kodlu Cam Tanımlama

Ice 1000 sağ ve sol camı farklı renklerle tanımlama özelliğine sahiptir. Cam kesme işlemini kolaylaştırmak ve hata riskini ortadan kaldırmak için yeşil renk sağ camı, kırmızı renk ise sol camı temsil eder. Ekran üzerinde işlemleri yaparken sağ alt kısımda beliren renk hangi cama işlem yapacağınızı gösterir.

Server (Sunucu) Özelliği

Ice 1000 üzerinde iki RS-232C ve bir LAN girişi vardır. Ice 1000 birden fazla cihazla birlikte çalışabilir ve küçük veya orta boy labaratuvarlar için server (sunucu) gibi çalıştırılabilir.

RX Veri Yönetimi

Ice 1000 delik verileri, Desen,Kısmi nilör kanalı ve Kısmi Bizote gibi uygulamaların verilerini kaydedip gerektiğinde diğer cihazlara Rx Veri olarak sunabilir.Ayrıca, kaydedilmiş verilere kolay erişim için uygun bir Veri Yönetim Programı da mevcuttur.

USB Hafıza Kartı Soketi

Rx Verileri, herhangi bir USB Hafıza Kartına veya harici taşınabilir USB Sabit Disklere, Ice 1000’den aktarılabilir veya aynı şekilde Lex 1000’den Ice 1000’e veri aktarımı da mümkündür. Veri yönetimi ve aktarımı son derece kolay ve esnektir.

Dönebilen Vantuz Adaptörü

Vantuz adaptörü sağ tarafa ve üste bakacak şekilde robotik olarak döner ve vantuz takmayı kolaylaştırır.

Geniş Dokunmatik Panelli Ekran

Ice 1000, geniş, renkli, dokunmatik LCD ekranı ile cihazın kullanımını son derece oldukça kolaylaştırır. Bilgi çubuğu sayesinde, ilk kez kullanan biri bile merkezleme işleminin her aşamasında neler yapacağını görerek kolayca işlem yapabilir.

Renkli Kamera

Cihaz, yüksek hassasiyet ve otomatik parlaklık kontrolü yapabilen renkli bir kameraya sahiptir. Bu kamera sayesinde bütün renkli boyanmış, degrade ve hatta polarize camlarda sorunsuz çalışır.

Barkod Okuyucusu (opsiyonel)

Ice 1000’in üzerinde bulunan barkod okucusu sayesinde hem alandan, hem de zamandan tasasrruf edebilirsiniz.

ÖZELLİKLER


Ice 1000 Akıllı Merkezleme Ünitesi


Üst Sınıf Doğruluk ve Hassasiyet


Cam Kavrama Mekanizması


Entegre Şekil Görüntüleyicisi


Yüksek Performans Model Değiştirme


Bilgi Çubuğu


Renk Kodlu Cam Tanımlama


Server (Sunucu) Özelliği


RX Veri Yönetimi


USB Hafıza Kartı Soketi


Dönebilen Vantuz Adaptörü


Geniş Dokunmatik Panelli Ekran


Renkli Kamera


Barkod Okuyucusu (opsiyonel)