Go to Top

LEX-1000 Cam Kesme Makinası

  • nidek lex optolazer

NIDEK LEX 1000

opto katalog indir

opto katalog incele


Lex 1000 Gözlük Cam Kesme Makinası

Optik modası son birkaç yıl içinde hızlı bir değişime uğradı. Mükemmel tasarlanmış, Faset ve Yüksek Bombeli spor çerçevelerle karşılaşmaya başladık. Çerçevelerin ölçülerinde de giderek küçük modeller moda dünyasına girdi. Camlarda ise çok kaygan süper-hidrofobik ve antirefle kaplamalar olmazsa olmaz hale geldi. Bu camların imalatı ve geliştirilmesi konusunda gerçekten büyük bir rekabet yaşanıyor. Faset çerçevelerde, ikiz delikler(Silhouette) , dikdörtgen şekilli delik ve çentikler hala populer delik tipleri olmaya devam ediyor.

…Ve NIDEK, tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için Lex ‘i sunar : Gelişmekte olan cam teknolojisi ve çerçeve modelleri ile de gözlük yapabilmek için gereken yüksek standartlı Gözlük Cam Kesme Sistemi.

Yüksek Bazlı Camlar İçin, Farklı (iki-aşamalı) Balık Sırtı Kanalı Açma Yaklaşımı

Lex 1000 balık sırtı kanalın ön ve arka kenarlarını bağımsız olarak işleyerek en iyi kanal profilini yapar. Lex 1000 ile en zor çerçevelerde bile, kullanıcının kontrolünde, kanal genişliği ve yüksekliği parametreleri ile oynayarak çerçeveye-özel kanal tasarlamamıza imkan verir. Böylece, Lex 1000, Yüksek Bazlı camların bile her seferinde çerçeveye tam olarak oturmasını ve bu sayede kusursuz bir montajı garanti eder.
LCD Ekran

Lex 1000 kolay görüş sağlayan renkli LCD ekrana sahiptir. Bu sade tasarım sayesinde Lex 1000 ile işlem yapmak çok kolay hale getirilmiştir. Bu sistem ile optisyen hatasız işlem yapabilmek için kontrol etmesi gereken tüm değerleri tek bakışta görebilir.

Bilgi Çubuğu

Bir sonraki adımın hangisi olduğunu gösteren, bilgi çubuğu sayesinde ilk kez kullanan biri bile cam kesme işleminin her aşamasında neler yapacağını görerek kolayca işlem yapabilir.

3 Boyutlu Balık Sırtı Kanal Simülasyonu

Gelişmiş 3 boyutlu simülasyon sanki gerçek cam üzerinde işlem yapılıyormuş gibi kanalın pozisyonunun kontrolüne ve gerekli müdahelenin yapılmasına imkan verir. Yüksek Bazlı Kanalın tüm görünümü, pozisyon, yükseklik ve eğme parametresi dahil olmak üzere, 3 boyutlu simülasyon ile kolayca ayarlanabilir.

Nano Vantuz (opsiyonel)

Yeni Nano Vantuz sayesinde, minimum 15.5 mm “B” yüksekliğinde olmak üzere, dar model çerçeveler sorunsuz kesilebilir. Nano Vantuz ve genişletme parçası sayesinde süper-hidrofobik camlarda aks kayması problemi yaşamayacaksınız.

Direct Drive Cam DöndürmeTeknolojisi

Lex 1000, en gelişmiş Bilgisayar Destekli Mühendislik teknikleriyle tasarlanmıştır. Direct Drive ile döndürülen dişli sistemi her kesim sonrasında silindirik eksende herhangi bir kayma olmamasını garanti eder. Ayrıca, Entegre basınç sabitleyici sayesinde, camı sıkıştıran kolların sıkma basıncı, aynı zamanda camın kaplamasına zarar vermeyecek şekilde sabit tutulur.

Nilör Açma

Lex 1000 özel olarak tasarlanmış nilör bıçağı sayesinde sert köşeli çerçeve modellerde dahi süper kalitede işçilik yapar. Çapı küçültülmüş bıçağın sağladığı geniş hareket alanı sayesinde yüksek bazlı camlarda bile mükemmel sonuç alınır.

Poliüretan Cam İşleme

Lex 1000 ile güneş gözlüklerinde kullanılan poliüretan camları da kesebilirsiniz.

Geliştirilmiş Yumuşak Kesim Modu

Lex 1000’in özelliklerinden Yumuşak Kesim Modu, Kaplamalı Camlar için en gelişmiş teknolojidir. Yumuşak Kesim Modu sayesinde kaplamalı camlarda sorunsuz işlem yapabilirsiniz. Bu teknoloji kesim basıncını sürekli kontrol ederek optimize eder ve bu basıncı tüm kesim süresinde, tehlike seviyesinin altında tutarak aks kaymasına izin vermez.

“Fısıldaşır Gibi “ Çalışma

Lex 1000 bir seri araştırma çalışması sonucunda geliştirilen yeni kesme mekanizması sayesinde çok az bir gürültü ile çalışır. Kesme haznesi kapağına eklenen yeni contanın, ses bariyeri oluşturarak, bu sessiz çalışma performansına önemli katkısı vardır. Kesme taşlarının sesini azaltan bu yöntemle Lex 1000 adeta fısıldaşır gibi çalışır.

Otomatik Kesim Haznesi Kapağı

Otomatik olarak açılıp kapanabilen kapağı sayesinde elle açıp kapamaya gerek kalmaz.

Entegre İş Kutusu

Makinada, sol üst gövde üzerine, isteğe bağlı olarak tutturalabilir ve böylece yapılacak işe ait cam ve çerçeveyi koymak için kullanabilirsiniz.

USB Memory Portu

Daha önceden hafızaya alınmış çerçeve modellerini bilgisayarınızdan Ice 1000’e aktarabilirsiniz. Daha sonrasında bu bilgileri Lex 1000’e de aktarmanız mümkündür. Data yönetimi çok kolay ve esnektir.

Su Tasarrufu

Direkt şebeke bağlantısıyla çalışan cam kesme makinalarında oldukça yüksek bir su sarfiyatı söz konusuyken, Lex 1000’in yenilenmiş su püskürtme sistemi sayesinde %40* su tasarrufu sağlanmıştır.

*Organik ve yüksek indeksli cam kesme işlemlerinde

Barkod Okuyucusu (opsiyonel)

Lex 1000’in üzerinde bulunan barkod okucusu sayesinde hem alandan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Özellikler


LCD Ekran


Bilgi Çubuğu


3 Boyutlu Balık Sırtı Kanal Simülasyonu


Nano Vantuz (opsiyonel)


Direct Drive Cam DöndürmeTeknolojisi


Nilör Açma


Poliüretan Cam İşleme


Geliştirilmiş Yumuşak Kesim Modu


“Fısıldaşır Gibi “ Çalışma


Otomatik Kesim Haznesi Kapağı


Entegre İş Kutusu


USB Memory Portu


Su Tasarrufu


Barkod Okuyucusu (opsiyonel)